Naprawa łopat turbin wiatrowych

Łopaty turbin wiatrowych są jednym z najbardziej wrażliwych elementów wiatraków, pomimo ich ogromnych gabarytów. Każde uszkodzenie wiąże się z przerwą w produkcji i powiązanym z tym poniesieniem kosztów. Dlatego tak wielki nacisk kładziemy na cykliczne szkolenie naszych techników, by sprostali każdej naprawie w jak najkrótszym czasie. Podczas naprawy skrzydeł wykonywana jest pełna dokumentacja opisowa oraz fotograficzna usterki oraz kolejnych etapów prac naprawczych. Typ uszkodzenia, oznaczenie dokładnej lokalizacji usterki, oznaczenie skrzydła oraz turbiny, wieży itd. Dokumentacja ta pozwala zarządcy farmy wiatrowej ewidencjonować usterki oraz wszelkie wykonane naprawy skrzydeł.

Roczna produkcja energii z uszkodzonego wiatraka może obniżyć się nawet o 20% w stosunku do produkcji normalnej. Dlatego też firma Teton przy naprawie krawędzi łopat turbin wiatrowych szczególnie skupia się na wzmocnieniu krawędzi oraz przeprowadzeniu modernizacji zgodnie z zapotrzebowaniem. Usługi serwisowe łopat skrzydeł turbin wiatrowych świadczymy na terenie farm wiatrowych zarówno na lądzie, jak i na wodzie. Działamy w kraju i za granicą. Dbamy, by współpraca z naszą firmą pozwalała na uzyskanie maksymalnej żywotności całego wiatraka, dlatego Teton traktuje każde zlecenie indywidualnie i dostosowuje technikę i materiały konkretnie do danej łopaty.

W skład prac serwisowych wchodzą:

  • naprawa oraz renowacja powłok malarskich łopat turbin wiatrowych
  • naprawa uszkodzeń mechanicznych skrzydeł turbin wiatrowych
  • naprawy zewnętrznej powierzchni powłoki malarskiej wieży wiatrowej
  • laminacje, prace szlifierskie itp.

 

Serwisowanie farm wiatrowych jest skomplikowanym i niebezpiecznym zadaniem. Nasi pracownicy wykonujący naprawy przy użyciu technik alpinistycznych z użyciem dostępu linowego są doskonale przeszkoleni. Posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia, nieustannie się dokształcając i udoskonalając swoje umiejętności, mając na uwadze iż technika idzie do przodu i aby perfekcyjnie wykonywać swoją pracę, musimy być stale na bieżąco z nowościami. Specjalnie przeszkoleni pracownicy Teton wyposażeni w najlepszej klasy sprzęt alpinistyczny z maksimum wiedzy oraz doświadczeniem przy pracach na wysokościach to gwarancja satysfakcji ze współpracy. Łączymy rentowność i bezpieczeństwo, zapewniając solidne podstawy do długiego okresu użytkowania i opłacalnej eksploatacji turbin wiatrowych.

Teton Alpinistyka Przemysłowa

Tel.: 501 691 606

kontakt@teton.pl

Gdańsk 80-299

Wodnika 1a

    W ramach serwisu turbin wiatrowych wykoujemy: