Mycie, czyszczenie, dezynfekcja i konserwacja zbiorników

Takie prace jak czyszczenie silosów i ich dezynfekcję warto powierzyć profesjonalistom. Można zapytać, dlaczego często należy je czyścić. Chociażby na wymagania sanitarne. Podczas intensywnego używania np. silosu zbożowego, w jego środku, na ścianach i na dnie pozostają osady i pozostałości po produktach. Stąd konieczne jest regularne czyszczenie zbiorników, aby osady i pozostałe w nich opary nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia.

Czyszczenie silosów można robić na różne sposoby. Jedną z najpopularniejszych jest szczotkowanie boków wnętrza i oczyszczanie ich z pozostałości i zanieczyszczeń. Najlepszym narzędziem do tego są szczotki i skrobaki plastikowe. Dzięki temu nie zostanie naruszona powłoka zbiornika i co równe ważne, zapobiegnie to ewentualnemu iskrzeniu.

Tylko profesjonalny alpinista przemysłowy jest w stanie zadbać o każdy szczegół takich prac. Bo tu nie chodzi tylko o usunięcie rdzy czy antykorozyjne malowanie, czy czyszczenie. Tu przede wszystkim należy zadbać o najwyższe standardy bezpieczeństwa. 

Tak naprawdę malowanie silosów czy w ogóle praca przy jego obsłudze to zadanie dla profesjonalisty. Tu nie ma innej opcji. Tym bardziej że jako doświadczony specjalista w pracy na linach mam odpowiednie przygotowanie, certyfikaty i co najważniejsze, ogromne doświadczenie.

Doskonale wiem, że samo oczyszczenie powierzchni stalowych to za mało, aby zbiorniki i silosy spełniały wymagania sanitarne. Do tego potrzebna jest także znajomość odpowiednich preparatów, które są bezpieczne dla magazynowanych produktów.

Nie zapominajmy także, że podczas całego procesu oczyszczania cały czas osoba, która to wykonuje, jest na dużej wysokości podpięta na linach. Techniki alpinistyczne bez dwóch zdań najlepiej sprawdzają się przy pracy w silosach. Dzięki temu można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i po prostu dokładnie usunąć zabrudzenia, osady czy zabezpieczyć powłokę.

Każdy alpinista przemysłowy pracujący w naszej firmie, posiada niezbędne kwalifikacje i jest specjalnie przeszkolony. W połączeniu z umiejętnościami manualnymi, a także nowoczesnymi oraz zaawansowanymi pod względem technologicznym urządzeniami, wykonywane przez nasz zespół prace wysokościowe charakteryzują się dużą dokładnością i efektywnością. Realizujemy zlecenia w bardzo atrakcyjnych terminach. Działamy w sposób szybki oraz zorganizowany. Alpinista przemysłowy z firmy Teton, to gwarancja dobrze wykonanej pracy.

Zapewniamy znakomite i bardzo konkurencyjne ceny. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny a ostateczna wycena zależna jest od charakterystyki zadań do wykonania. Nasze prace alpinistyczne są wykonywane z zachowaniem najwyższej jakości oraz wszelkich standardów bezpieczeństwa.
Teton Alpinistyka Przemysłowa

Tel.: 501 691 606

kontakt@teton.pl

Gdańsk 80-299

Wodnika 1a

    W ramach czyszczenia przemysłowego wykonujemy: